УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

Будуємо заміський будинок

заміський будинокНарешті всі необхідні формальності за і у вам виділений ділянка землі, що має бути освоїти. Приблизно з тією же ситуацією зіштовхується й той, хто вирішив кардинальним образом реконструювати, перешикувати стару садибу або садове господарство.

Відразу виникає Питання перше і головне – із чого почати?

Звичайно, хочеться скоріше приступитися до справи, але поспіх тут недоречний, мабуть, більш ніж будь-де. Мало того, що ви повинні реально й всебічно оцінити свої сьогоднішні сили й засоби, співвіднести бажане з можливим, вам ще треба заглянути далеко вперед і постаратися побачити свою садибу через багато років, скажемо, коли збільшиться родина, виростуть діти, з’являться онуки, і те, що зараз здається не дуже важливим і навіть зайвим, через роки придбає першорядне значення.

При плануванні заміського будинку варто виходити головним чином із припустимого максимального розміру будови й складу родини. Потрібно враховувати також, що частина господарських приміщень (літня кухня, склад інвентарю, душ, убиральня) можуть розміщатися у вигляді окремих будівель на заміській ділянці. Оскільки основним місцем перебування в літню пору є відкриті площадки, тераси, веранди й т.п., те розміри заміського будинку, передбачені типовими проектами, як правило, невеликі. У заміському будинку звичайно влаштовують спільну кімнату, терасу або веранду, невелике підсобне приміщення (кухню або комору). Число житлових приміщень може бути збільшене до чотирьох за рахунок однієї до або двох спалень. У плануванні заміського будинку варто прагнути до максимального скорочення прихожих і коридорів. Можливе сполучення декількох функцій в одному приміщенні, наприклад спільна кімната – спальня, веранда – прихожа.

Веранду й кухню в заміському будинку рекомендується розміщати якнайближче до входу в будинок. Через веранду часто влаштовують прохід у житлові приміщення – у цьому випадку вона одночасно є й прихожею. Таке планування зручне, але вимагає збільшення площі ґанку (не менш 100×120 див). Бажано, щоб ґанок був з навісом. Площа веранди повинна бути не менш 8-10 м2.

Похожие записи:

Pages: 1 2 3 4