УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

1 липня відзначається Всесвітній день архітектури.

День архітектора Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, заснованим в 1946 році, після другої світової війни, у той час, коли потрібно було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники зодчества.

У цей же день святкується День архітектури України.

Це свято було засновано президентом країни 17 червня 1995 року.

В указі Президента України № 456/95 від 17 червня 1995 року сказано: “Установити День архітектури України, що відзначати щорічно 1 липня – у Всесвітній день архітектури”.

Відтоді День архітектури України відзначається щорічно.

Архітектура України багатолика, вона, як кажуть, “озвучена дзвонами”. Найбільш знаковим для країни було храмове будівництво, що йде своїми коріннями в часи літописів і Київської Русі. У ті часи День архітектури України, звичайно, не святкували, але українське зодчество мало своє оригінальне обличчя, що відбивало багато війн, духовний ріст і державні зльоти. Ці цінності дотепер виспівуються в День архітектури України, оскільки побудовані сотні років тому будинку стали уособленням всієї української архітектури.

Якихось значимих заходів у День архітектури України не проводиться. Це свято прийнято вважати професійним днем всіх архітекторів країни, тому він не є офіційним вихідним днем в Україні. Однак всі архітектори традиційно одержують поздоровлення із цим свят від перших осіб країни.

Похожие записи: