УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

Дерев’яні будинки

Дерев'яні будинкиСучасні дерев’яні будинки – це просто, надійно й у той же час красиво. Адже життя в гармонії із природою – це Ваше здоров’я, як психологічне, так і фізичне. Дерев’яні будинки екологічні та безпечні, а сучасні технології дозволяють з’єднати практичність і красу не руйнуючи внутрішньої гармонії людини. Дерев’яні будинки останнім часом користуються величезною популярністю за рахунок своїх унікальних властивостей.

Для зведення стін сучасних дерев’яних будинків використовують кілька типів конструктивних систем: зрубна, каркасна, панельна, щитова, каркасно-щитова, стіни із брусових блоків.

Використання зрубних конструкцій є самим древнім способом будівництва дерев’яних будинків, на якому й понині ґрунтується дерев’яне зодчество в Росії, Фінляндії й Швеції, тобто країнах, багатих лісом, тому що витрата деревини при зрубному будівництві великий. Удома з колод міцні, теплотривкі, і надзвичайно гарні. Стіни можуть виводитися в один шар: завдяки сучасним високоточним способам обробки колоди підганяються настільки щільно, що вінці мають мінімальні зазори. Колоди можуть бути не тільки оциліндрованими, але й обтесаними у вигляді бруса. В останні роки зводять будинку зі стінами із двошарового бруса, і не тільки з горизонтальним, але й вертикальним розташуванням колод. Стіни із бруса у два шари краще зберігають тепло.

Одна з особливостей будь-якої деревини – її гігроскопічність, тобто, гарне вологовбирання. Найчастіше колода або брус сохнуть природним шляхом – у вже зведеній конструкції. Будівництво будинків за фінською технологією передбачає сушіння деревини в спеціальних камерах, що допомагає знизити рівень вологи в деревині до 11-16 %. Суху деревину також застосовують у брусовому будівництві. Одним із кращих рішень на сьогоднішній день, є використання клійового бруса. Стовбур дерева розпилюється на тонкі дошки, які висушуються, а потім склеюються екологічно чистим клеєм. Вологи в такому брусі – 8-12%. У результаті розпиляння колоди знімається внутрішнє напруження, тому клійовий брус майже не підданий деформації й усадці. Клійовий брус має гребенчастий профіль, що дозволяє підганяти бруси максимально щільно, створюючи стіну, рівну по теплоізолюючим властивостям суцільної.

З дерев’яного бруса можна будувати стіни, що стикуються не тільки під прямим кутом – наприклад, зводити еркери. Удома із бруса найчастіше вимагають зовнішньої обробки з метою додання будові більш естетичного виду, що потрібно враховувати при складанні кошторису витрат на будівлю будинку.

Похожие записи:

Pages: 1 2