УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

Корисні поради при переплануванні квартири

Отже, вирішено! Будемо перебудовувати свою квартиру під себе й родину. Із чого почати? Це питання актуальне відтоді, скільки існують ремонти.

Ми пропонуємо дещицю порад, які допоможуть вам почати перепланування.

Перепланування квартир1. До виконання ремонтно-будівельних робіт з перепланування квартири залучайте тільки ліцензовані будівельні фірми (не варто займатися самодіяльністю), містіть із ними договори, беріть копію ліцензії, акти на сховані роботи й акти виконаних робіт, надалі ці документи знадобляться при спілкуванні з відповідними організаціями.

2. Проект і технічний висновок перепланування квартири повинні бути розроблені спеціалізованою проектною організацією, що має відповідну ліцензію. NB: дизайн – проекти, без ліцензій на проектування, узгодженню не підлягають.

3. Не намагайтеся легалізувати перепланування, що відбулося, квартири “заднім числом”, це практично неможливо, краще привести її у відповідність із нині чинним законодавством, це цілком реально.

4. Якщо Вас хочуть притягти до відповідальності за самовільне перепланування квартири – негайно приступайте до оформлення дозволу – у найкращому разі Ви заплатите штраф, у гіршому – втратите квартиру як таку.

5. При виборі фірми (фахівця), що буде погоджувати перепланування, обов’язково поцікавтеся: як буде побудований порядок надання послуги; із чого складається фінансова складова послуги (Кому? За що? Скільки? Коли?); чи будуть надані копії всіх висновків, довідок, погоджень, щоб виключити випадки підробки (підробки) документів (такі, на жаль, теж зустрічаються). Задавайте конкретні питання, якщо ви не одержуєте чітких відповідей, варто подумати про звернення до іншої фірми.

6. Якщо Вам пропонують оформити дозвіл на перепланування квартири менше ніж за місяць (крім незначних перепланувань), будьте обережні: не виключено, що Вам можуть продати нібито погоджену й затверджену проектну документацію з оформленим дозволом на перебудову Вашої квартири, дійсність якого, надалі, може бути оскаржена в суді контрольно – наглядовими органами.

Похожие записи:

Pages: 1 2