УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

Обладнання фундаменту

Обладнання фундаментаРоботи з обладнання фундаментів варто починати після заготівлі основних будівельних матеріалів з таким розрахунком, щоб будівництво будинку й уведення його в експлуатацію здійснювалися за один будівельний сезон.
Фундаменти, зведені в пучіністих ґрунтах і залишені на зимовий час без навантаження (без стін, перекриттів і даху), можуть деформуватися. Непередбачені деформації можуть відбутися й у тому випадку, коли побудований будинок у зимовий час не експлуатується й не опалюється, а глибина закладення його фундаментів була розрахована на тепловий режим опалювального будинку.

Перед початком будівництва заготовлені матеріали розташовують у безпосередній близькості від будівельного майданчика. Камінь, цегла, пісок, азбестоцементні аркуші й труби складують на відкритих площадках; пиломатеріали, столярні вироби, утеплювач, цемент і інші в’язкі зберігають під навісом.

Обладнання фундаментів починають із розбивки в натурі плану будинку. По його зовнішньому периметрі, на відстані 1-1,5 м від краю майбутньої траншеї або котловану, у створі розбивочних вісей забивають або закопують дерев’яні стовпчики або обрізки металевих труб.

Їхній верх повинен бути на 10-15 див вище рівня майбутньої підлоги. У місцях перетинання розбивочних вісей для кріплення дроту або лісочки забивають цвяхи або роблять пропили. Можна влаштувати так звану обноску зі стовпчиків, з’єднаних поверху дошками. Вона дозволяє позначити не тільки розбивочні осі, але й зовнішні границі фундаментів і стін.

Прямі кути встановлюють за допомогою трикутника зі співвідношенням сторін 3-4-5, виконаного з мотузки або збитого з дощок.

Остаточну перевірку прямокутності плану виконують вимірюванням його діагоналей.

Для визначення горизонтального рівня (однакових відміток по кутах будинку) можна скористатися заповненим підфарбованою водою поливальним шлангом із двома скляними трубками на кінцях.

Прийнявши одну з відміток за вихідну, за допомогою водяного рівня переносять її на інші сторони й кути й у такий спосіб одержують по периметру горизонтальну лінію, від якої ведуть відлік відміток при грабарствах, обладнанні фундаментів і закладці зовнішніх і внутрішніх стін. Перед риттям ям, траншів або котлованів з усією площі забудови, включаючи майбутнє вимощення, знімають рослинний шар землі й перевозять його в сад або в город.

Для запобігання будівельного майданчика від затоплення дощовою водою з верхньої сторони ділянки влаштовують водовідвідну (перехватну) канаву.

Похожие записи: