УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

Залізобетонні фундаменти

Варто враховувати, що при тривалому зберіганні цементу навіть у сухому місці міцність знижується за б місяців на 25 %, за рік – на 35- 40 %, за два роки – приблизно на 50 %.

Стовбчатий фундаментЯк уже було сказано, у глибокопромерзаючих пучіністих ґрунтах самими надійними та економічними є стовпчасті залізобетонні фундаменти. На сирих і заболочених ділянках, де застосування монолітного бетону через високі ґрунтові води утруднене або взагалі неможливо, а також при стислих строках будівництва зручні й технологічні збірні стовпчасті фундаменти, виготовлені заздалегідь у вигляді стовпів з жорсткоприбетованою опорною площадкою-анкером. Несучі стовпи виконують із залізобетону, азбестоцементних труб із внутрішнім армуванням і заповненням бетоном, a також з металевих труб, захищених зсередини цементно-піщаним розчином, а зовні бітумною мастикою або епоксідною смолою. У якості арматури використовують металеві стрижні й дріт діаметром 6- 12 мм, а також металобрухт у вигляді старих водогазопровідних труб, куточків і т.п. Бетон краще приготувати на високомарочному цементі марки 300-400, а як заповнювач використовувати чистий крупний пісок і гранітний щебінь. Дрібний пісок із частками глини, а також щебені з вапняку або цегельного бою значно знижують марку бетону і його морозостійкість.

Склад бетону: 1 ч. цементу, 3 ч. піски, 4- 5 ч. щебені.

Воду додають із таким розрахунком, щоб пластичність бетону дозволяла укласти його (але не залити) в опалубку з легким трамбуванням. Бетон чим жорсткіше, тим міцніше. При виготовленні залізобетонних стовпів прямокутного перетину можна використати рівну площадку, на якій як опалубку встановлюють на ребро дошки з відстанню між ними, рівною товщині виготовлених стовпів.

Знизу до дощок прибивають руберойд, що не дозволяє їм зрушитися в процесі бетонування, а зверху з тією ж метою прибивають поперечні рейки. Перед бетонуванням в опалубку укладають заздалегідь зв’язаний арматурний каркас із випуском арматурних стрижнів за межі опалубки з торцевих сторін: з однієї сторони (нижньої) для наступного кріплення опорної плити, з іншого боку – для обладнання залізобетонного пояса (ростверку). Габарити арматурного каркаса повинні бути менше майбутнього виробу на 3-4 дсм з кожної сторони.

Похожие записи: