УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

Перепланування приміщень

ПереплануванняПерепланування – це перенос і розбирання ненесучих перегородок; перенос і встановлення дверних і сходових прорізів у стінах і перекриттях; розукрупнення багатокімнатних квартир; встановлення додаткових кухонь і санвузлів; розширення житлової площі за рахунок допоміжних приміщень; ліквідація темних кухонь і входів у кухні через квартири або житлові приміщення; встановлення або переустаткування існуючих тамбурів. Одним словом, перепланування – це будь-яка зміна від первісного плану БТІ.

Саме м’яке покарання за те що була зроблено самовільне перепланування квартири – письмове попередження порушника або накладення на нього штрафу. Якщо ж сусіди постраждали або була нанесена шкода комунікаціям і будинку в цілому, до порушника можуть застосувати статті Цивільного кодексу. На підставі цієї статті, якщо власник житлового приміщення продовжує порушувати права й інтереси сусідів або без поважної причини не робить необхідний ремонт, суд правочинний ухвалити рішення щодо продажу приміщення з публічних торгів, щоб компенсувати збиток і оплатити судові витрати. Крім того, суд може накласти арешт на квартиру відповідача, позбавляючи його можливості продати або обміняти житло до закінчення слідства.

 Узаконене перепланування – гарантія дотримання будівельних норм і правил, відсутності збоїв у роботі окремих інженерних систем і конструкцій, відсутності погіршення звукоізоляції й технічного стану будинку. Узаконене перепланування рятує від неприємних візитів офіційних осіб, невдоволення сусідів і штрафних санкцій: опечатування квартири, повернення її в первісний стан за рахунок мешканця. У випадку яких-небудь подій відповідальність понесуть архітектор, що розробив проект перепланування, і районний архітектор, що поставив підпис на узгодження.

 Проект на перепланування квартири повинен бути виконаний у встановленому обсязі спеціалізованою проектною організацією, що має відповідну ліцензію, що несе повну відповідальність за прийняте конструкторське й санітарно-технічне рішення й виконані розрахунки.

Похожие записи: