УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

Види кладок

 Цегляна кладкаКладка з керамічної цегли пластичного пресування володіє відмінною волого- і морозостійкістю, підвищеною міцністю, внаслідок чого її застосовують при зведенні стін і стовпів будинків, підпірних стінок, димарів, конструкцій різних підземних споруджень.

Кладка з керамічної пустотілої або пористо-пустотілої цегли використовується головним чином при зведенні стін будинків. Завдяки своїй малій теплопровідності, ці кладки дозволяють скоротити товщину зовнішніх стін на 20-25% у порівнянні з товщиною стін, які викладені з повнотілої цегли.

Кладка з бетонних каменів, виготовлених на важкому бетоні, застосовується при будівництві фундаментів, стін підвалів і інших підземних конструкцій.

Бетонна кладкаКладка з пустотілих і легкобетонних каменів використовується при зведенні зовнішніх і внутрішніх стін будинку. Цей матеріал має гарні теплоізолючі показники, але при цьому пустотілі й легкобетонні камені вологоємні, внаслідок чого мають недостатню морозостійкість. З огляду на цю якість, фасади зовнішніх стін, викладені із цих каменів, штукатурять.

Кладка із силікатних каменів і цегли має більшу міцність і терміном служби, чим кладка з пустотілих і легкобетонних каменів. Однак вона більш теплопровідна. Із силікатних каменів і цегли зводять як внутрішні, так і зовнішні стіни.

Низькомарочні легкобетонні й пустотілі бетонні камені застосовують винятково для зведення конструкцій, розташованих усередині будинку, з нормальним тепловологостностним режимом. Кладка, виконана із цього матеріалу, має більшу теплопровідність, щільністю, однак більше міцна й довговічна, чим кладка з легкобетонних каменів. Тому її широко застосовують для зведення не тільки внутрішніх стін, але й зовнішніх.

Кладку з великих бетонних, силікатних або цегельних блоків, так само як зі штучних матеріалів, використають для зведення підземних і надземних конструкцій будинків і споруджень, блоки з легких бетонів, силікатної, пустотілої й пористо-пустотілої цегли — в основному для кладки зовнішніх стін будинків.

Кладка із природних каменів і блоків правильної форми має гарні декоративні якості, міцністю, стійкістю проти заморожування й вивітрювання, мало піддана стиранності. М’які пористі гірські породи у вигляді пілених штучних каменів масою до 45 кг (пористі туфи, черепашники й т.д.) служать для кладки зовнішніх і внутрішніх стін будинків. З пористих гірських пород (вапняків, туфів) виготовляють також великі стінові блоки, призначені для укладання (монтажу) механізмами.

Похожие записи:

Pages: 1 2