УКРЖИТЛОПРОЕКТ – лідер в проектуванні
Навігація

З Різдвом Христовим!

Різдво Христово (Christmas) – велике християнське свято, установлений у спогад народження Ісуса Христа у Віфлеємі. У Православній Церкві входить до числа Панських двунадесятих свят. Через літургічні спогади й святкування найважливішої таємниці (поряд з великодньою) порятунку людського роду – Боговоплощення й пришестя в мир Сина Божия, породженого в плоті, – є одним із самих значних днів літургічного року й одним з найголовніших свят у більшості християнських конфесій.

У цей час майже всі християни (за винятком Вірменської Церкви) святкують його 25 грудня (відповідно до прийнятого в тій або іншій громаді календарним стилем; у більшості приходів Російської Православної Церкви це 7 січня по новому стилі).

Свято Різдва Христова займає велике місце в житті всього миру. На всій земній кулі, де тільки проповідується ім’я Христа, святкується цей великий день, і з кожним роком, при кожному повторенні цього свята він приносить із собою як би свіжий струмінь любові й світла. У кожному будинку, у кожній родині щорічно йдуть готування до цього дня, діти очікують його з радісним нетерпінням, батьки з любов’ю думають про майбутнім дітям задоволенні, думка про святкову ялинку наповнює всі серця.

031

Але не треба забувати, що Різдво є насамперед день священний, божественний день, що ми шануємо по спогаду про ту нескінченну любов, що не пошкодувала Сина Свого для порятунку роду людського. Отже, щоб гідно зустріти й провести цей святковий день, кожний повинен здійснитися благоговіння перед пречистим образом Дитини Ісуса. Без цієї думки зникає все значення свята. Святкуючи Різдво Христово, будемо молитися, щоб дух Його любові прокинувся й відродився в нашому серці, нехай у ньому найдуться ясла, готові Його прийняти, дорогоцінні дарунки, готові Йому належати. Значення Різдва є любов, мир і благовоління, а благовоління – це всепрощення, це бажання добра всім і кожному, це повне самозабуття й любов до  всього людства.

Будемо ж усе прагнути до здійснення серед нас, у правді й в істині, свята Різдва Христова. Тоді в наші дні повториться те чудове чудо, Христос знову зійде на землю, тому що Дух Його буде жити в кожному з нас, і звуки ангельської пісні постійно будуть звучати в нашій душі, наповнюючи її радістю нескінченною.

У переддень Різдва служать Цілонічне пильнування з Великою навечірнею, на якому співають і читають пророцтва про Різдво. Біля напівночі починається утреня, що роблять по чині великих свят. На ній читають фрагменти Євангелія про Різдво й співають канон “Христос народжується…” – один з найкрасивіших канонів у православному богослужінні. Далі служать святкову Божественну літургію св. Іоанна Златоуста.

Похожие записи:

Pages: 1 2