Технічний нагляд

Технічний нагляд

Технічний нагляд (технагляд) у будівництві – це комплекс різних заходів (за такими параметрами як якість, обсяги, вартість, документація з фіксацією всього в письмовому вигляді та фотофіксацією об’єкта), метою яких є зробити весь процес проектних, кошторисних, інженерних та будівельно-монтажних робіт з початку проектування та до закінчення будівництва максимально керованим, прозорим, передбачуваним та зрозумілим для клієнта.
Головне завдання технічного нагляду: здійснювати контроль за відповідністю обсягів, вартості, якості та строків виконуваних робіт, якістю матеріалів, конструкцій, виробів та обладнання, що затверджується, затвердженої проектно-кошторисної документації, діючим будівельним нормам і правилам (нормативам), ДБН, СНіП, ГОСТ, ТУ і т.д.

Цілі технічного нагляду:
• Забезпечення виконання проекту без перевищення кошторисної вартості будівництва.
• Забезпечення застосування будівельних матеріалів, зазначених у проекті будівництва.
• Забезпечення виконання проекту будівництва у задані терміни та у заданому обсязі.
• Забезпечення високої якості будівництва.

Інспектор технічного нагляду – це спеціаліст, який відповідає за те, що відбувається на будівництві. Він здійснює необхідний контроль всіх обсягів будівельних робіт, дає оцінку правильності прийняття того чи іншого рішення щодо будівництва даного об’єкта.
У нашій організації працюють співробітники, які мають необхідні кваліфікаційні сертифікати та виконують функції технічного нагляду за будівництвом об’єктів в Україні.

Інспектор або група інспекторів виконує такі послуги з технагляду:
• Контроль якості робіт (дотримання вимог БНіП, державних стандартів, технології виконання робіт).
• Нагляд над відповідністю будівельно-монтажних робіт, що виконуються, та матеріалів, виробів, конструкцій та обладнання, що застосовуються, затвердженим проектним рішенням.
• Контроль за дотриманням виконавцем робіт правил складування та зберігання застосовуваних матеріалів, виробів та обладнання; при виявленні порушень цих правил представник технагляду може заборонити застосування неправильно складованих матеріалів, що зберігаються.
• Приймання виконаних робіт із підписанням відповідних актів (прихованих робіт, випробувань, проміжного приймання відповідальних конструкцій будівлі та споруд).